Case study

POWRÓT

#grabonament. Najbardziej gamingowy abonament na rynku

Kampania sprzedażowa w mediach społecznościowch połączona z kampanią influencerską zrealizowana dla Dell i Alienware. Kup gamingowego laptopa Dell lub Alienware i zgarnij #Grabonament - jedyny abonament, który pokochasz. Świeżo upieczeni posiadacze komputerów z logo Dell lub Alienware otrzymywali specjalne kody do sklepu internetowego Muve.pl, które pozwalały im samodzielnie wybrać tytuły do ogrania. Każdy gracz lubi coś innego, więc fanom konkretnych gatunków sugerowaliśmy wybory, które z największym prawdopodobieństwem ich zainteresują. Formaty reklamowe w social media wsparliśmy treściami content marketingowymi od gamingowych influencerów. Postawiliśmy na insiderskie materiały od Ziemniaka, Tivolta, Seto i Quaza.

EFEKTY

Prawie 3 mln kontaktów z kampanią, 980 tysięcy unikatowego zasięgu. Blisko 200 tysięcy wyświetleń spotu promocyjnego i kolejne 400 tysięcy dla 5 różnych filmów od influencerów.
Oprócz formatów nastawionych na konwersję na landing page (40 tysięcy unikatowych przeklików w 2 tygodnie) realizowaliśmy równoległą kampanię awarenessową - publikacje na profilu Alienware Polska wygenerowały aż 280 tysięcy aktywności dotyczącej postów w niewiele ponad tydzień.
Gamingowi influencerzy zadbali o to, żeby ich fani byli odpowiednio przygotowani na promocję. Każdy z nich sugerował swoim widzom inne zestawy dostępnych w promocji gier.

WYZWANIE

Naszym celem było dotarcie do każdego potencjalnego nabywcy gamingowego laptopa Della lub Alienware. Niezależnie od tego czy gra raz w tygodniu, czy kilka godzin dziennie. Przygotowaliśmy specjalne "zestawy grabonamentowe" i docieraliśmy z nimi do fanów konkretnych gatunków.
Przygotowaliśmy kompleksową koncepcję kampanii. Zaczynając od identyfikacji partnera strategicznego, a na przygotowaniu planu komunikacji digitalowej i współpracy z influencerami kończąc.
Położyliśmy szczególny nacisk na to, że wartością dodaną były nie same laptopy, a najnowsze tytuły które klienci mogli wybrać sobie z oferty Muve.pl. Równolegle wyświetliliśmy kilkanaście różnych formatów po to, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Efekty

CO ZROBILIŚMY

Zidentyfikowaliśmy partnera strategicznego kampanii (sklep internetowy Muve.pl), dobraliśmy influencerów idealnie pasujących do grupy docelowej, przygotowaliśmy kilkanaście sposobów dokładnego targetowania formatów reklamowych w mediach społecznościowych i dołożyliśmy wszelkich starań, żeby akcja nie przeszła bez echa w mediach branżowych.
Przez cały czas trwania akcji na bieżąco optymalizowaliśmy jej skuteczność w social media, byliśmy w stałym kontakcie z ambasadorami akcji i - dzięki narzędziom do monitorowania internetu - na bieżąco reagowaliśmy na każdą wzmiankę o akcji.

Efekty

NAPISZ DO NAS

Klauzula informacyjna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w związku z przesłanym przeze mnie zapytaniem. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday PR Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Monday PR Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie. ul. Górskiego 9.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Monday PR Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie, ul. Górskiego 9 jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, w tym na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Monday PR Sp. z o.o. sp.k. w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów biznesowych, a także na przekazywanie danych osobowych innym podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie administratora: dostawcom usług IT oraz agencjom marketingowym, podmiotom świadczącym usługi w zakresie wysyłki korespondencji elektronicznej. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.